Triinu Piirsalu 

Viiuldaja. Eesti Keelpillimängijate Konkurss 2020 3. koht, Klassikatähed 2020 2. koht

Triinu Piirsalu, viiuldaja"Alexanderi tehnika on saanud minu elus lahutamatuks osaks. Eriti tunnen selle vajalikkust ja mõju, kui elus on kiired ajad. Alexanderi tehnika aitab mul säilitada ja leida endas rahu nii vaimselt kui ka füüsiliselt.

Tihti olen poollamangus enne magama minemist. Üks asi, millele alati mõtlen ja mis mind kindlasti aitab poollamangus, on see, et mõtlen ristluu laskumisele.

Alexanderi tehnika on kindlasti kasulik igapäevaselt, kuid eelkõige tunnen, et ilma selleta oleks palju raskem toime tulla näiteks konkursside, festivalide ja kontsertide perioodidel. Mulle meeldib alati enne igat esinemist kas või viis minutit poollamangus olla ja mõtted esinemiselt täiesti ära tõmmata ning keskenduda ainult oma kehale ja sellele, kuidas mõte kehaga töötab ja keha mõtetele reageerib.

Alexanderi tehnika on mul aidanud mõista, kui oluline on olla teadlik oma kehast enne, pärast ja esinemise ajal. Kui ma suudan oma keha vabaks mõelda, on ka mängimist võimalik palju rohkem nautida.

Kasutan Alexanderi tehnikat ka väljaspool eriala: Kui õpin või saadan meile, püüan iga natukese aja tagant mõelda oma istumisele ja tunnetada pingeid oma kehas, et nendest uuesti vabaneda enda suundi lahti mõeldes.

Mida ma pean ise võib-olla kõige olulisemaks, on see, et ma olen aina rohkem teadlik oma pingeasenditest. Ma ei eira neid ja ei püüa metsikult neid muuta, aga olen neist teadlik ja samm sammult püüan leida viise, kuidas ühest või teisest pingeasendist välja tulla ja leida nende asemel mugav pingetest vaba asend või liikumine."

 

 

Piret Hallik-Sass Piret Hallik-Sass, disainer, turundaja ja sportlane

Turundustugi asutaja, turundaja, disainer ja korvpallur

"Sain Alexanderi tehnikast abi ajal, mil tööpinge tõttu tekkis krooniline unetus. Alexanderi tehnika võtted aitasid magama minnes lõdvestuda, pingeid leevendada ning uinuda.

Kasutan Alexanderi tehnika võtteid ka sportimisel. Alexanderi tehnika juhib tähelepanu pingehetkel (näiteks võistlustel) tekkivatele muutustele kehahoius ja annab näpunäited keha kontrollimiseks ning selle abil paremate tulemuste saavutamiseks."

 

Salvesta
Kasutaja küpsiste seaded
Loodame, et saate meie veebilehte segamatult kasutada. Kui te keelate kõik küpsised, võib tekkida lehe kasutatavuses tõrkeid.
Luba kõik
Keela kõik
Loe lisa
Analüütika
Tööriist mis analüüsib veebilehe efektiivsust ja statistikat.
Google Analytics
Kinnita
Keeldu
Unknown
Unknown
Kinnita
Keeldu