Kuidas õppida Alexanderi tehnikat?

Mitu tundi peaksin võtma?

Mida tehakse Alexanderi tehnika tunnis? 

 

 

Kuidas õppida Alexanderi tehnikat?

 

Parim viis Alexanderi tehnika õppimiseks on võtta individuaaltunde kvalifitseeritud õpetajalt, kelle juhendamisel omandad tasapisi oskuse ise oma pingetega toime tulla. On võimalik osaleda ka Alexanderi tehnikat tutvustavatel kursustel ja lugeda F.M. Alexanderi raamatuid, aga vahetu kontakt Alexanderi tehnika õpetajaga on siiski oluline.

 

 

 

Mitu tundi peaksin võtma?

 

Alustada võiks 10 tunnist nii tihti kui võimalik, tunni pikkus on harilikult 30-45 minutit. Tundides omandatud paremat kehataju saad kohe igapäevaelus kasutama hakata. Hakkad tasapisi märkama oma kahjulikke harjumusi ja saad nendega tegeleda olenemata ajast ja kohast. 

 

 

Mida tehakse Alexanderi tehnika tunnis?

 

Alexanderi tehnika tunnis uurime oma kehakasutust seistes, istudes, liikudes; õpime andma kehale mõttelisi suundi ja vaatame, mida see muudab meie toimimises; harjutame taastavat puhkeasendit e. poollamangut jpm. Et seda kõike teha, tule tundi mugavas riietuses, mis võimaldab vabalt liikuda. Alexanderi tehnika tundides oleme sokkides või paljajalu, et oleks parem kontakt põrandaga ja saaks ka varbaid sirutada :)